Hacıhüsrev Mahallesi'nde yıkıma karşı tepki dinmiyor

İSTANBUL- Hacıhüsrev Mahallesi sakinleri, evlerinin yıkılmasına karşı yediden yetmişe proje kapsamında yapılan sitelerin içinde yürüyüş yaparak, haklarını alana kadar yürüyüşlerini her akşam sürdüreceklerini söyledi.

'unİstanbul Beyoğlu ilçesine bağlı Hacıhüsrev Mahallesi, Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat'ın Piyalepaşa projesi adı altında yıkılmak isteniyor. Evleri yıkılan ve yıkılmayla karşı karşıya olan mahalle sakinleri, Piyalepaşa Projesi’nin yapıldığı sitelerin içinde yeniden yürüyüş yaptı. YEDİDEN YETMİŞE YÜRÜYÜŞ


Yediden yetmişe yürüyüş yapan mahalle sakinleri, "Polat hakkımızı isteriz", "Direne direne  kazanacağız", Polat sabrımızı taşırma" sloganları attı. Polat'ın haklarını vereceğini kendilerine söylediğini belirten mahalle sakinleri, verilen sözlerin sadece sözde kaldığını ifade etti. Ellerinde tencere tavayla yürüyüş yapan mahalle sakinleri, çocuklarının ikametgahı olmadığı için okullara kayıtlarını yapamadıklarını ve bundan dolayı çocuklarının okula gidemediğini söyledi. Yürüyüşe katılan mahalle sakinlerinin çocukları ise eğitimlerinden mahrum bırakıldıkları için yaşadıkları mağduriyete isyan etti.

Haklarını alana kadar direnişlerine devam edeceklerinin mesajını veren mahalle sakinleri, yaptıkları  yürüyüşün her akşam tekrar edileceğini belirtti.

31 Ağu 2022 - 02:13 İstanbul/ Beyoğlu- Yaşam --- Okunma

Muhabir  Forapost Haber Merkezi