FRANSA ELÇİLİĞİNDEN TARIM ZİYARETİ

FRANSA ELÇİLİĞİNDEN TARIM ZİYARETİ Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Francois Viel ve Tarım Ataşesi Bozkurt Özserezli, tarım alanında yapılan projeleri incelemek üzere Eskişehir’e geldi.

FRANSA ELÇİLİĞİNDEN TARIM ZİYARETİ
Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Francois Viel ve Tarım Ataşesi Bozkurt Özserezli, tarım alanında yapılan projeleri incelemek üzere Eskişehir’e geldi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tarım alanında yaptığı çalışmalar dikkat çekmeye devam ediyor. Yerel yönetimler başta olmak üzere birçok kuruma rehber olan, örnek çalışmaları incelemek üzere Fransa Büyükelçiliği’nden bir heyet Eskişehir’e geldi.

Fransa Büyükelçiliği Tarım Müşaviri François Viel ve Tarım Ateşesi Bozkurt Özserezli, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın uygulamalarını yerinde inceledi.

Yapılan geziye değinen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Tarım alanında yaptığımız işleri kendileri ile paylaştık. Bölgemizde yapılabilecek işler ve coğrafi işaretleme ile ilgili ürünler üzerine istişare yaptık. Sonrasında dut fidanı yetiştirme tesisi, tohum merkezi ve belediyemize ait tarım arazilerini gezdik” diye konuştu.

Ayrıca Fransız heyet, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ile Odunpazarı Modern Müzeyi de gezerken, kentteki değişim ve dönüşüme de hayran kaldıklarını söylediler.

20 Nis 2022 - 19:36 - Yaşam --- Okunma